Втор циклус

Известување за предавања втор циклус – Проф.д-р Пере Аслимоски – летен семестар 2022

април 4, 2022|0 Comments

Почитувани колеги на втор циклус на студии, Ве информираме дека е закажана online средба по предметот Методологија на научно - истражувачката работа за Среда (06.04.2022) во 18 часот. Поканите се испратени на mail адресите оставени [...]

ПОВИК ЗА УЧЕСТВО ВО ОБУКА

септември 6, 2021|0 Comments

Се известуваат студентите од прв и втор циклус дека Универзитетот „Св. Климент Охридски“ Битола организира седумдневна стручна онлајн обука на тема „*Развивање на тврди и меки вештини кај младите луѓе*“, во текот на месеците октомври [...]

Известување за начин на полагање во испитната Јунска сесија 2021

јуни 7, 2021|0 Comments

Се известуваат сите студенти на прв, втор и трет циклус кои ќе полагаат испити во Јунската сесија 2021, испитите ќе се одржат со физичко присуство во Факултетот согласно донесените одлуки на владата. Се укинува online [...]

Стипендии за додипломци, постдипломски и млади претприемачи

февруари 1, 2021|0 Comments

Во тек е повикот за студентски престој во САД за постдипломски студии и истражување. Рокот за аплицирање трае до 31 мај 2021. Повеќе информации на следнве линкови.   Fulbright Student Program https://mk.usembassy.gov/the-fulbright-student-competition-for-the-2022-2023-academic-year-is-now-open/ Global UGRAD Program [...]

Инструкции за користење на финансиски модул на iKnow

јануари 29, 2021|0 Comments

[vc_row css_animation="" row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" angled_section="no" text_align="left" background_image_as_pattern="without_pattern"][vc_column][vc_gallery type="flexslider_slide" interval="0" images="18681,18682,18683,18684,18685,18686,18687,18688,18689,18690,18691" img_size="full" direction_nav="yes" control_nav="yes" pause_on_hover="yes" frame="no"][/vc_column][/vc_row][vc_row css_animation="" row_type="row" use_row_as_full_screen_section="no" type="full_width" angled_section="no" text_align="left" background_image_as_pattern="without_pattern"][vc_column][vc_column_text]Погледни ги инструкциите попрегледно ТУКА[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]